Belçika Aile Birleşimi Başvuru Formu

90 günden fazla kalmak isteyen bordo pasaport sahipleri Belçika aile birleşimi başvuru formu üzerinden belgelere geçer ve müracaat eder. Evraklar olarak:

  • Pasaport başı çeker ve aslı ile kopyası talep edilir.
  • Kimlik kopyası, fotoğraf ve dil tercih formunun da paylaşılması gerekir.

Her bir belge ve başvuru formuna dair danışmanlık hizmetlerimiz yol gösterecektir. Hatta olumlu yönde vize sonucu almak isteyenlerin önceliği tarafımız ile iletişime geçmek olmalıdır.

Belçika Aile Birleşimi Başvuru Formu Ücretsiz İndir

Asli belge olan başvuru formuna dair online işlemlere yer verilir. Örneğin ilk etapta Belçika aile birleşimi başvuru formu açılmalı ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Açılması için indirme işlemlerine yer verilir.

Hızlı linkler sayesinde başvuru formunu indirmeniz çok kısa sürecektir. Bunun üzerine cihaza kaydetmek ve doldurmak gerekir. Başvuru sahibinin eksiksiz ve hatasız bilgileri üzerine form tamamlanacaktır. Neticesinde diğer evraklar ile konsolosluk bünyesinde değerlendirilir ve vizeye yanıt verilir. Yanıta dair ortalama süre ise 15 gün olarak belirtilse de bu süre uzayabilir.

Belçika Aile Birleşimi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Seyahat amacından mesleki duruma kadar çeşitli bilgilerin üzerinde durulur. Belçika aile birleşimi başvuru formu nasıl doldurulur öğrenmek için indirme işlemlerinin arkasından:

  • Online ortamdan elektronik olacak şekilde doldurmaya başlamanız gerekir.
  • İngilizce, Almanca, Fransızca ya da Flamanca olacak şekilde doldurulması istenir.

Bu dillere yer verilmemesi halinde kabul edilmesi mümkün olmayacaktır. Aynı zamanda gönderilen belgelerde yer alan bilgilerin başvuru formundakiler ile örtüşmesi önemli. Bunun için hataya yer vermemeli ve eksiksiz olacak şekilde her bir bilgiyi paylaşmaya özen göstermelisiniz.

Belçika Aile Birleşimi Vizesinin Süresi Nasıl?

Başvuru yapan kişilere 6 aylık minimum süreç belirtilir. Bunun yanı sıra 1 senelik olacak şekilde de elde edilebilir. Devamında uzatmak isteyenlerin ise vize süresi içerisinde başvuruda bulunmaları önem arz etmektedir.

Belçika Aile Birleşimi Vizesi Nereden Alınır?

Belçika aile birleşimi başvuru formu ve evraklar üzerinden yetkili mercilere müracaat etmek gerekir. Bunun için size en yakın büyükelçilik ve konsolosluk birimlerini tercih ederek harekete geçebilirsiniz.

Menü
Acil Vize