Belçika Oturum İzni Başvurusu

Belçika oturum izni başvurusu, ülkeye gittikten sonra yaşama amacına göre alınabilir. Çalışma izni, aile birleşimi ve eğitim amacı ile Belçika’dan ikamet izni alınabilir. Türkiye’den vize isteyen ülkelerden olan Belçika’da yaşamak için öncelikle uzun süreli vize başvurusunda bulunmak gerekir. Belçika oturum izni başvurusu ülkede ikamet edilen bölgenin Yabancılar Dairesi’ne yapılır. Oturum izni ilk aşamada belirli süreleri kapsar. Daha sonra meslek sahibi olmak, aile kurmak gibi ülkede uzun süre kalmayı gerektiren durumlarda oturum izninin uzaması için başvuru yapılır. Belçika oturum izni başvurusu ve şartları hakkında bilgi sahibi olmak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.  

Belçika Oturma İzni Kaç Günde Çıkar?

Belçika’da uzun süre ikamet edecek kişilerin oturum izni almak için izlemesi gereken bazı adımlar vardır. Öncelikle ülkeye giriş amacına göre vize başvurusunda bulunulması gerekir. Uzun süre kalacağınızı gösteren D tipi vize türüne başvuru yapabilirsiniz. Vize alan kişiler, ülkeye gittikten sonra 8 gün içerisinde Yabancılar Dairesi’ne oturum izni başvurusunda bulunmalıdır. Belçika oturma izni kaç günde çıkar; oturma izni 15- 20 gün içerisinde açıklanır.

Belçika Süresiz Oturum İzni Şartları

Belçika oturum izni başvurusunda bulunmak için sağlanması gereken birtakım şartlar vardır. Öncelikle ülkede ikamet edecek kişilerin geçerli sebepleri olması gerekir. Aile birleşimi ve eğitim gibi amaçlarla ülkeden oturum izni alınabilir. Bu oturum izinleri 1 yıl gibi sınırlı sürelerle verilir. Ülkede yaşamaya devam edecek kişilerin oturum izni süresini uzatma başvurusunda bulunması gerekmektedir. Belçika süresiz oturum izni şartları kültürel uyumun sağlanması, yabancı dil bilgisine sahip olmak, maddi imkanlarının yeterli olması ve kalmak için sunulan sebeplerin kanıtlanmasıdır.

Belçika Oturum İzni Gerekli Evraklar

Belçika’da uzun süre ikamet etmenize olanak tanıyan oturum iznini almak için başvuru öncesinde hazırlamanız gereken evraklar vardır. Belçika oturum izni gerekli evraklar ve sürelerle ilgili detayları konsolosluk yayınlar. Bu belgeler; pasaport, biyometrik fotoğraf, ikamet adresi, sponsor belgeleri gibi belgelerdir. Yabancı dil bilgisine sahip olduğunu göstermek, sağlık sigortası, maddi imkanlarının kanıtlanması da başvuru onayı için gereklidir.

Menü
Acil Vize